Tefeci Adresleri ve Fiyatları


Acil nakit ihtiyacınız var ve hiçbir yerden borç bulamadınız mı ya da bu nedenleri temel alarak tefeciler ile mi çalışmak istiyorsunuz? O halde sizlere tefecileri nerelerde bulabileceğinizi ve tefecilerin adreslerini anlatalım.Tefeciler Nerede Bulunur?

Tefecilerin tam adreslerini ne biz ne de başka siteler veremezler. Çünkü tefeciler açık adres kullanmazlar. Eğer bir tefeci bulmak istiyorsanız ilk işiniz, tefecilik üzerine açılmış olan internet sitelerini bulmaktır. Tefecilik işinin nasıl bir iş olduğunu, nasıl şartlar arandığını ve ödemelerin nasıl yapıldığını ayrı ayrı öğrenmeden bir tefeciye başvurmak yapabileceğiniz en büyük hatalardan olabilir. Bu nedenle giriş yaptığınız sitelerde ilk olarak tefeciler hakkında bilgi veren yazı ve makaleleri okumanız yararlı olacaktır. Sonrasında tefecilere ulaşmak zaten oldukça kolay bir iştir.

Bu siteler genellikle yaşadığınız şehre göre bir yönlendirme yapacaklardır. Bu yönlendirmeler yine web sitesi üzerinden olur. Tefecilere ulaşmak isteyen kişilere, bir form doldurtulur. Bu formda tefecilerin sizlere ulaşabilmesini sağlayacak adresler ve telefon numaraları ayrıca adınız ve soyadınız yer alır. Bu form doldurulup gönderildikten sonra tefeciler sizlere hemen ulaşmazlar. Yasal bir iş olmadığı için her zaman tedbirli davranırlar. Ve genelde bir cep telefonu ile değil bir ankesörlü telefon aracılığı ile sizleri arar ve işlemlere başlarlar.

Tefeci Fiyatları

Tefeciler yaptıkları iş için faiz dışında bir de hizmet bedeli yani komisyon ücreti almaktadırlar. Bu nedenle tefecilere başvurduğunuzda borç isteyeceğiniz miktarı buna göre ayarlamanız gerekmektedir. Tefecilerin istedikleri komisyon oranları farklılık gösterir. Bu oran %20 ile %50 arasında değişim gösterir. Bunun nedeni senetlerin vadesidir. Tefeciler genellikle kısa vadeli senetler tercih ederler. Yani verdikleri borcu kısa bir dönem içerisinde geri ödemenizi isterler. Bu nedenle çoğu tefecide komisyon oranını buna göre belirler.

Eğer yüksek miktarlar alıp uzun vadede ödemek istiyorsanız yüksek ihtimalle sizden istenilen komisyon oranı %50’ye yakın olacaktır. Eğer tefecinin kısa vade ödeme planına uyum gösterirseniz de miktara bakılmaksızın %20’ye yakın bir komisyon ücreti istenecektir. Bu sebeple birden çok tefeci ile görüşüp karar vermeniz gerekmektedir.


“Tefeci Adresleri ve Fiyatları” için 2 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir