Tefeci Mustafa Kimdir?


Tefecilik uzun bir süredir ülkemizde ve hayatımızda olan bir meslektir. Nakit ihtiyaçlarımızı bankalar yoluyla çözemediğimiz zamanlar da borçta bulamıyorsak, aklımıza ilk olarak tefecilik gelmektedir. Tefeciler sizlere hiçbir şart koymadan borç veren bu borcu kısa vadede faiz oranı ve komisyon ödemeleri ile şişirerek geri isteyen kişilerdir. Senetle çalışırlar ve hemen hemen bulundukları tüm mahallelerde tanınırlar. Birkaç kişiden oluşan çalışma sistemleri vardır.

Ülkemizin birçok şehrinde ve semtinde bu tefecilere rastlamak mümkündür. Fakat son dönemlerde bu sektörde adını çok daha fazla duyuran bir isim var. Bu isimde Tefeci Mustafa’dır. Tefeciler hakkında bilgi almak isteyen kişilerin sıklıkla karşılaşacağı bir isim olan Tefeci Mustafa, haliyle kim olduğu da merak edilen biri olmuştur. Tefeci Mustafa tefecilik sektöründen en önemli ve en çok nam salan tefecilerden biridir. Tefecilik işi ile uğraşan hemen hemen herkes bu ismi bilir ve tanır.

Tefeci Mustafa Neden Bu Kadar Tanındı?

Tefeci Mustafa’nın elbette tanınmasındaki en büyük neden, elbette uzun zamandır bu işin içinde olmasıdır. Ve sayısız insan ile iletişimde olup, parasal sorunlarını çözmesidir. Fakat onu bu mecrada ünlü yapan çok daha farklı bir şeydir. Bunu sağlayan tefecilikte son dönemlerde uyguladığı bazı güven taktikleridir.

Bildiğiniz gibi tefeciler tarafından dolandırılan, tatsız olaylar yaşayan insan sayısı oldukça fazladır. Tek senet yöntemi ile ödemede yapılan tek bir aksaklık ile ödenen kısımla birlikte yeniden ödeme alanlar, boş senede imza attırarak diledikleri ücretleri ödetenler ya da senetlerin rakamlarını açık bırakarak çok yüksek fiyat verenler ve buna benzer daha birçok dolandırıcılık yöntemlerini kullananlar tefeciliğe olan olumsuz yaklaşımları tetiklemişlerdir. E bir de tefecilik yasal bir iş olmayınca kişiler bu işe sıcak bakmamaya başlamışlardır. Tefeci Mustafa bu konuda kendince bir çözüm sunmuş ve daha önce çalıştığı ve parasal sıkıntılarını çözdüğü kişileri birer referans olarak gösterip, yaptığı işin kalitesini ona başvuranlara kanıtlamıştır. Bu nedenle de tefecilik içinde en çok müşteri ile iletişimi olup en çok tanınan kişi “Tefeci Mustafa” olmuştur.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir